ul. Radzikowskiego 29

POMÓŻMY

JASIOWI I MAŁGOSI

Dział mukowiscydozy

i pierwotnej dyskinezy rzęsek:
508-210-428
508-210-633

Dział fenyloketonurii:

508-210-442

Dział wrodzonego obrzęku naczynioruchowego,

homocystynurii i pozostałych chorób rzadkich:
508-210-428

Telefon interwencyjny:
505-232-495

• Facebook - White Circle

NIP: 678-303-55-02

KRS: 0000286932

© 2017 POLSKA FUNDACJA CHORÓB RZADKICH POMÓŻMY JASIOWI I MAŁGOSI All rights reserved.

Nominacje do Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego – Kryształy Soli

Polska Fundacja była już dwukrotnie nominowana do Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego (2014, 2015) dla najlepszych organizacji pozarządowych Małopolski w kategorii Polityka Społeczna, Zdrowie oraz Działalność na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Konkurs Kryształy Soli powstał z myślą o promowaniu małopolskich organizacji pozarządowych. Służy także misji ich rozpowszechniania, zwłaszcza, gdy zajmują się działalnością w specjalistycznym zakresie i ogół mieszkańców nie ma szansy na zapoznanie się z nimi poprzez media masowe.

Konkurs odbywa się na dwóch płaszczyznach:

- głosowania internetowego, które zależy wprost od liczby głosów internautów;

- profesjonalnej komisji powołanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Można startować w jednej z pięciu kategorii:

• Polityka Społeczna, Zdrowie oraz Działalność na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

• Ochrona Dziedzictwa Kulturowego

• Edukacja i Nauka

• Sport, Turystyka, Rekreacja, Ekologia oraz Ochrona Dziedzictwa Przyrodniczego

• Aktywizacja Gospodarcza i Obywatelska

W każdej z tych kategorii zostanie wyłoniony zwycięzca oraz wyróżniony.

Polska Fundacja startuje oczywiście w kategorii pierwszej i za cel stawia sobie przede wszystkim rozpowszechnienie informacji o swojej działalności wśród osób chorych, które jeszcze jej nie znają oraz szerzenie misji wsparcia osób z genetycznymi metabolicznymi i rzadkimi chorobami, w szczególności z mukowiscydozą, fenyloketonurią, wrodzonym obrzękiem naczynioruchowym, homocystynurią, ale także innymi, jak np. z Chorobą Neumanna Pick’a, chorobą Wilsona i pozostałymi.

website builder. Create your website today.