Jak zostać podopiecznym

Polska Fundacja wspiera chorych cierpiących genetyczne choroby metaboliczne, czyli choroby związane z wrodzonym zaburzeniem szlaków metabolicznych substancji. Chociaż trzonem naszej działalności są fenyloketonuria i mukowiscydoza, Polska Fundacja nie zamyka się na pomoc innym chorym w ramach swej działalności statutowej. Jak do tej pory wsparciem obejmujemy, oprócz wymienionych, także osoby z poniższymi jednostkami: chorobą z niedoboru BH4, chorobą Wilsona, homocystynurią, wrodzonym obrzękiem naczynioruchowym.

Formy wsparcia Polskiej Fundacji szczegółowo opisujemy w zakładce SZUKAM POMOCY.

Wymagane dokumenty.

Podstawą do starania się o przyjęcie w grono podopiecznych jest poprawnie wypełnione, podpisane i nadesłane na adres Polskiej Fundacji podanie wraz z kopią dowolnego dokumentu potwierdzającego chorobę. Decyzję o przyjęciu podejmuje zarząd Fundacji. Zazwyczaj nie wymagamy dodatkowych dokumentów, z uwagi na specyfikę leczenia chorób genetycznych - ułatwiamy życie chorym, zamiast je utrudniać.

Korzystanie ze wsparcia Polskiej Fundacji nie wymaga rezygnacji z innych form pomocy, w tym udzielanych przez działające na terenie kraju Stowarzyszenia, Fundacje i inne organizacje pozarządowe, a także przez instytucje rządowe, w tym pomoc społeczną.

Pobierz interesujące Cię podanie, wydrukuj i podpisz. Podpisane wyślij na adres Polskiej Fundacji. Następnie skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w celu ustalenia pierwszej dostawy leków, w ramach programu bezpłatnych dostaw bezpośrednich.

Lista podań (do wyboru):

dla rodziców dzieci chorych na mukowiscydozę

dla chorych na mukowiscydozę

- dla rodziców dzieci chorych na pierwotną dyskinezę rzęsek

- dla chorych na pierwotną dyskinezę rzęsek

dla rodziców dzieci chorych na fenyloketonurię

dla chorych na fenyloketonurię

- dla rodziców dzieci chorych na BH4

dla chorych na BH4

dla rodziców dzieci chorych na ch. Wilsona

dla chorych na ch. Wilsona

dla rodziców dzieci chorych na MSUD (Chorobę syropu klonowego)

- dla chorych na fenyloketonurię pod opieką DPS
- dla chorych na wrodzony obrzęk naczynioruchowy HAE

- dla rodziców dzieci chorych na wrodzony obrzęk naczynioruchowy HAE
- dla chorych na homocystynurię HOM
- dla rodziców dzieci chorych na homocystynurię HOM

Zapraszamy do kontaktu z nami także telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy.